Turistický kurz 2023

Ve dnech 5. až 9. června 2023 Střední průmyslová škola v České Lípě realizovala sportovněturistický kurz pro žáky třetích ročníků. Areál Zdravotník v Horním Vysokém u Úštěka nám již mnoho let poskytuje skvělé zázemí a okolní příroda příležitost k mnoha výletům do okolí, půvabného Českého středohoří. Počasí nám hrálo do karet, i když občas nám předvedlo, co je pořádný lijavec. Volné chvíle mezi výlety vyplnily sportovní aktivity v táboře, nejčastěji nohejbal, fotbal a stolní tenis.

Jediné, co je každý rok na našich kurzech smutné, je, že se vlastně tímto začínáme loučit s dalšími absolventy. Víme, že naši letošní turisté a sportovci budou právě za rok již absolventi s čerstvým maturitním vysvědčením.

Největší odměnou je pro nás jejich spokojenost a také těšení u našich mladších studentů, kteří vědí, že za rok se také dočkají.

12. 6. 2023, Mgr. Regina Jonášová