Eurocentrum Liberec má svého vítěze

V květnu uspořádalo Eurocentrum Europe Direct Liberec v rámci DNE EVROPY soutěž "Jednotní v rozmanitosti". Soutěžící základních a středních škol zodpovídali prostřednictvím aplikace Kahoot kvízové otázky a ti, kteří dosáhli minimálního počtu bodů mohli zkusit štěstí při slosování. Soutěže se účastnilo 915 hráčů.

Gratulujeme Lukáši Zemanovi z 2.B, který se za kategorii SŠ stal jedním ze tří výherců a předáváme mu výhru v podobě deskové hry "Znáte Evropu?". Děkujeme Lukášovi tímto za reprezentaci školy a přejeme spoustu dalších budoucích úspěchů.

Maturitu máme!

V pátek, 27. května 2022, jsme se postupně rozloučili s úspěšnými maturanty 4 maturitních tříd letošního školního roku. Při slavnostním předávání si žáci, za hojné účasti svých rodinných příslušníků, převzali ročníková vysvědčení a úspěšní absolventi také ta maturitní. Zásluhou nejen třídních učitelů se předávání neslo v uvolněné a veselé atmosféře a všichni přítomní tak odcházeli s úsměvem na rtech.

Přijímací řízení 2022/2023 - 2.kolo

Vyhlašuji 2. kolo přijímacího řízení pro následující obory:

18-20-M/01 Informační technologie – 1 volné místo

23-41-M/01 Strojírenství – 3 volná místo

26-41-M/01 Elektrotechnika (zaměření Mechatronika) – 4 volná místa

Kritéria 2. kola přijímacího řízení jsou totožná jako v 1. kole.

Přihlášky je možné podávat do čtvrtka 2. června 2022 do 14 hodin.

Neviditelná výstava

„Pachatel“ se vrací na místo činu

Slunečný den a my naložení v autobuse po čtyřech letech (jasně, s jinými tvářemi mladých lidí) vyrážíme za dvěma odlišnými, ale do určité míry dobrodružnými událostmi. Přijíždíme k areálu Karlova, k bývalému klášteru založenému Karlem IV. V této budově se dnes nachází Muzeum Policie ČR, zde již na nás čeká lektor. Uvádí nás do objektu muzea a informuje nás o nejvýznamnějších místech dějin moderní kriminalistiky. V první části expozice se seznamujeme s dějinami četnictva od poloviny 19. století do konce první republiky, na jejím konci si prohlížíme četnickou stanici.

Závod HydroRACE4schools

Testovací závod vozidel na vodíkový pohon se v letošní sezóně uskutečnil 9. dubna 2022 v Děčíně. Proběhl ve zkrácené podobě v rámci příprav na finále, které se uskuteční 21. května v Chemnitz. V den závodu se sešlo celkem třináct vozidel německých a českých týmů.

Tým SPŠ Česká Lípa si vedl skvěle a obsadil v závodu krásné druhé místo. Nutno podotknout, že první místo obsadila škola, která má profesionálního řidiče, takže naši žáci se mohou pyšnit vskutku úžasným výkonem.

Gratulujeme k vítězství a děkujeme za reprezentaci školy šikovnému týmu žáků Lukáš Hlavnička (2.B), Adam Jílek (2.C), Daniela Svobodová (4.B), Jan Ezr (4.C) a Vít Hlavnička (4.C).

Zapojte se s námi do ponožkového dne

Oblékli jsme si dnes dvě odlišné ponožky a o velké přestávce se sešli ve vestibulu školy. Skupinka žáků a učitelů zdokumentovala své poselství, které tímto posíláme do světa.

Rozdílné ponožky se staly symbolem Světového dne Downova syndromu, protože chromozom má tvar ponožky. Lidé s Downovým syndromem mají o jeden 21. chromozom navíc (proto datum 21. 3.).

Subscribe to Aktuality