Mácháč 2023

V závěru školního roku se žáci 1.B, 1.C a 2.C ve dvou dnech vypravili na cestu kolem Máchova jezera. Vyzkoušeli jsme trasu oběma směry, jedna parta nejprve zamířila k Břehyňskému rybníku, druhá to vzala na Staré Splavy. Obě cesty nás vedly do NPR Pecopala a Swamp. Někteří si všimli i vzácných rostlin (rosnatky, rojovníku či leknínu), jiní zahlédli zajímavě zbarvené vážky, ledňáček se nám neukázal. První parta se potýkala s vysokými teplotami, tedy vhod přišlo i brouzdání se v rybníce. Druhá přijala výzvu domu U Leknínu, místa proslulého svou zmrzlinou, a urputně zapojila své mozkové závity při řešení hádanky. „Průmka neodejde poražena,“ prohlásila Honza Smita (1.B). Cenu v podobě výborné zmrzliny vyhrál Vojtěch Ledecký (1.B), který i za celou třídu zvěčnil své jméno na maskotovi budoucí mladé paní, jejíž suita dam na dokském nádraží připravila rozlučku.

Nohy šlapaly, těla se protáhla a hlavy se vyčistily. Léto a prázdniny jsou tady.

Mgr. Lenka Brychová