2022 knihovna CL

Každý rok na naši průmyslovku nastupují desítky mladých lidí, kteří se potřebují upevnit ve svých studijních návycích, ale i ve schopnostech pracovat s informacemi. Seminární, ročníkové a maturitní práce se nově stávají součástí jejich studentského života a zkušenosti při jejich tvorbě pak rádi využijí v čase vysokoškolského studia i v pracovní praxi.

Každoročně proto naši žáci navštěvují Městskou knihovnu v České Lípě, kde nám milé pracovnice prakticky ušily na míru lekci informačního vzdělávání. Nač je zaměřena? Na seznámení se službami knihoven a na vyhledávání v různých typech on-line katalogů. Někteří žáci se prakticky poprvé setkávají s povinností citovat ve svých žákovských pracích, proto se jim hodí nově nabyté dovednosti, jak pracovat s citačním online generátorem. Děkujeme pracovnicím knihovny, zejména paní Michalové, za skvělou spolupráci a trvalou snahu tento vzdělávací program pro naši školu vylepšovat a aktualizovat.

V České Lípě dne 3. 11. 2022, Regina Jonášová