ŠKODA Mladá Boleslav 2022

Dne 12. 10. 2022 se žáci tříd 3. B a 4. B zúčastnili exkurze v automobilce ŠKODA AUTO a.s. v Mladé Boleslavi. Během exkurze proběhla nejprve návštěva firemního muzea. Zde zhlédli žáci řadu exponátů, zejména automobilů, ale také motocyklů a jízdních kol z dlouhé historie firmy Škoda Auto a jejího předchůdce, firmy Laurin & Klement. K vidění byly rovněž sportovní a závodní automobily a prototypy, jejichž výroba nebyla realizována. Po prohlídce muzea následovala exkurze ve výrobním závodě, kde žáci navštívili jednak lisovnu a dále montážní linku vozidel Fabia, Scala a Kamiq. Exkurze byla přínosem pro výuku v odborných předmětech, umožnila vidět v praxi skutečnosti, se kterými se žáci seznamují během teoretické výuky.