Jak správně podat přihlášku na VŠ

Nejprve si zjistěte informace o příslušné vysoké škole (v Učitelských novinách – u výchovné poradkyně, popř. na webových stránkách). Dále si zjistěte, zda vysoká škola, na kterou se chcete hlásit, nepřijímá přihlášky v elektronické podobě. Pokud škola umožňuje podání elektronické přihlášky, vyplňte elektronickou přihlášku dle zadání vysoké školy.

Důležité upozornění

• Hlídejte si termíny, do kdy máte přihlášky na jednotlivé vysoké školy podat.
  • Je možné podávat i více přihlášek na několik vysokých škol (fakult).
  • Zjistěte si výši a způsob úhrady administrativních poplatků spojených s přijímacím řízením na vysoké školy.
  • V případě stejného termínu přijímacích zkoušek na zvolených vysokých školách (fakultách) si musíte vybrat (ve většině případů nelze vyžadovat náhradní termín přijímací zkoušky).
  • Některé školy vyžadují potvrzení přihlášky lékařem.