Muzeum Škoda a.s.

Národní finále se uskutečnilo dne 27. dubna 2023 v Muzeu Škoda Auto v Mladé Boleslavi. Finále se zúčastnilo 60 finalistů (tři junioři, 49 v kategorii 15 - 20 let a osm v kategorii na 20 let). Naši školu v kategorii SŠ v tomto národním finálovém kole reprezentoval žák 2. ročníku David Vobruba, který se nominoval díky skvělému výsledku v krajském kole (celkově se do soutěže zapojilo kolem 7000 účastníků). V národním finále si soutěžící mohli vybrat ze 17 komplexních úloh. Na řešení měli 3 a půl hodiny a úlohám se měnilo bodové ohodnocení až na základě úspěšnosti jejich řešitelů. Pořadatelé nasadili opravdu vysokou laťku, kdy skoro polovina soutěžících nedokázala vyřešit ani jednu celou úlohu. David si vedl dobře a ač ještě jako žák 2. ročníku neabsolvoval ve výuce stěžejní témata vyšších ročníků jako počítačové sítě, operační systémy či kryptografii, tak zúročil svou dosavadní píli, snahu a přístup ke studiu. Získané body mu v této konkurenci vynesly krásné 33. místo a jen těsně nepostoupil do užšího finále 25 nejlepších (23. až 35. soutěžící měli stejně bodů a o postupu do užšího finále rozhodovala kratší doba řešení). Jen pro ilustraci obtížnosti soutěže absolutní vítěz dokázal vyřešil 7 ze 17 úloh. Pro Davida to byla zase jedna velká zkušenost a těšíme se na nový ročník soutěže, který bude spuštěn již letos v září.

Moc gratulujeme Davide!

Více o KYBERSOUTĚŽI