sbirka

11. 5. 2022 proběhl na naší škole opět v duchu tzv. květinového dne. Liga proti rakovině Praha opět realizovala Český den proti rakovině, tentokrát již 26. ročník, a my jsme již tradičně byli u toho. Koupí žlutého kvítku měsíčku lékařského jsme tentokrát přispěli na výzkum a léčbu rakovin postihujících ženské a mužské pohlavní ústrojí, nádorů varlat a děložního čípku. V případě těchto onemocnění funguje skvěle screening a prevence, což je ovšem dobré si čas od času připomenout. Všem přispěvatelům děkujeme a zvláštní dík patří také Petru Skokanovi a Matiju Bieličovi z 2D, kteří sbírku u nás ve škole zajistili a během dvou hodin vyprodali všech 150 kvítků. Krásný den a nezapomeňte chodit na preventivní prohlídky.

Regina Jonášová