Český den proti rakovině

Český den proti rakovině

Dne 30. 9. 2020 se na naší škole uskutečnila sbírková akce Český den proti rakovině. Liga proti rakovině Praha, která každoročně tuto záslužnou aktivitu organizuje, letos oslavila již 30 let své existence. Letošní ročník byl věnován tématu rakoviny ledvin a přispěvatelé sbírky kromě kytičky získali i leták k tomuto potřebnému tématu. Sbírka proběhla netradičně na podzim v důsledku všech známých epidemiologických okolností, nicméně i tak byla přijata žáky i zaměstnanci naší školy velmi vlídně a vstřícně.

Naše největší poděkování však náleží studentkám 4. ročníku, Heleně Špachmanové a Báře Lundákové, které sbírku na naší průmyslovce osobně zajistily. Zdraví naše, ale i všech lidí nám totiž není lhostejné.  https://www.denprotirakovine.cz/

V České Lípě 1. 10. 2020, R. Jonášová